Ministarstvo će platiti popravak mamografa

Datum objave: 23. listopada 2012.
Čakovečka Županijska bolnica dobila je pozitivan odgovor iz Ministarstva zdravlja na njihovu zamolbu za plaćanjem popravka mamografa.
Ovaj uređaj koji je neophodan za otkrivanje raka dojke, pokvario se tijekom proljeća ove godine. Od onda pa do danas, nije se provodio redovni rad kao ni provedba Nacionalnog program otkrivanja raka dojke. Pacijenti su pretrage obavljali u ostalim zdravstvenim ustanovama u županiji i Hrvatskoj.
Uzimajući u obzir situaciju, Ministarstvo je odobrilo isplatu Interventnih sredstava u iznosu od 616.760,00 kuna koliko iznosi kvar. U čakovečkoj bolnici vjeruju da će uređaj u punoj funkciji biti krajem ovog mjeseca. Također, odmah će se ponovno krenuti s provođenjem Nacionalnog programa prevencije raka dojke.
Bolnica