2.1 °C
1032.0 hPa
64 %

Međimurski samci donirali Katružu

Datum objave: 7. prosinca 2011.

samci_nas
Udruga „Međimurski samci“ iz Čakovca ove nedjelje održala je  druženje u povodu Svetog Nikole, a novac koji su prikupili na humanitarnoj tomboli odlučili su donirati Međimurskoj humanitarnoj zakladi "Katruža".


Kako je na konferenciji za novinare održanoj u srijedu naglasila predsjednica Udruge Marija Belović, udruga djeluje već 15 godina, okuplja preko 200 članova, a druženje su iskoristili kako bi pomogli onima kojima je to najpotrebnije.  Predsjednik Upravnog odbora "Katruže" Miroslav Horvat rekao je da je u 11 godina djelovanja zaklada isplatila oko 3 milijuna kuna, a ove 140 tisuća, čime se pomoglo 30-torici naših sugrađana. Kako zahtjeva za pomoći ima mnogo više nego što je novaca, svaka donacija je hvalevrijedna.

Upravitelj zaklade, zamjenik župana Međimurske županije Matija Posavec, istaknuo je da se kvaliteta života neke sredine ocjenjuje i broju i kvaliteti udruga koje na tom području djeluju. Međimurski samci ovom donacijom pokazali su da imaju veliko srce.

Ukupno su prikupili i donirali 4.130,00 kuna.

{gallery}2011galerije/Prosinac_2011/Samci{/gallery}

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 29. siječnja 2022. - Danas do 13:30 sati cijepljenje bez najave u trijaži Županijske bolnice Čakovec i u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije
Nikad veći broj programa povodom Noći muzeja u Međimurju, u manifestaciju se po prvi puta uključili Riznica Međimurja, Centar dr. Rudolf Steiner i Ekomuzej Međimurje malo
Kad se slože međimurske ruke – investicijom vrijednom 4 milijuna kuna u rekordnom roku rekonstruiran Odjel abdominalne i dječje kirurgije Županijske bolnice Čakovec na radost djelatnika te velikih i malih pacijenata
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 28. siječnja 2022. - Sutra od 9:00 sati cijepljenje bez najave u trijaži Županijske bolnice Čakovec i u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije
Šef Misije Veleposlanstva Australije Andrea Biggi u radnom posjetu pohvalio potencijal Međimurja
27. siječnja – Međunarodni dan sjećanja na žrtve holokausta
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 27. siječnja 2022.
Međimurska županija podržava sve projekte s ciljem razvoja Donje Dubrave
Karatisti Karate kluba Globus među najboljima u svijetu
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 26. siječnja 2022.
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content